26-nadstropna hišica na drevesu

26-nadstropna hišica na drevesu

Težko pričakovano nadaljevanje 13-nadstropne hišice na drevesu, zabavne dogodivščine za mlajše bralce, ki sta jo ustvarila Andy Griffiths in Terry Denton. Domišljija (še vedno) nima meja …

Tole knjigo sem dal najprej prebrati svojemu 8-letnemu sinu Adamu, ki ga je že prva navdušila in ker tudi on z domišljijo nima prav nobenih težav, bi bil seveda presenečen, če mu ne bi bila všeč. Sploh, ker se mi včasih zdi, da izreče kakšno globokoumno modrost, ki jo kasneje najdem v kakšni knjigi, za katero vem, da je ni bral. Prostranstva domišljija se nekje očitno stikajo …

13-nadstropna hišica na drevesu je bila uvod, da smo spoznali ta res nenavadni ustvarjalni duet Griffiths in Denton, njuno sosedo Jill, mačkanarčke, založnika gospoda Velikega nosa in seveda nenavadne domislice. Ni presenečenje, da sta šla korak dalje oz. dodatnih 13 nadstropij v višave. Že tako neverjetni hišici sta dodala dirkališče, skejtersko rampo (z jamo s krokodili), areno za boje v blatu, breztežnostno komoro, drsališče (s čisto pravimi pingvini), snemalni studio, mehanskega bika, tatumat (ATM oziroma avtomatizirani tatu mojster), sladoledarno, kjer robot Edvard Žličkoroki ponuja oseminsedemdeset različnih okusov sladoleda (in spoznali boste čisto vse!) ter Blodnjak pogube – najbolj zapleten labirint, kar jih je.

Za uvodni zaplet poskrbi Terry, ki skuša v bazenu z morskimi psi oprati svoje spodnjice, kar pa na ljudožerske morske pse ne vpliva najboljše. Na pomoč jima priskoči Jill in nato spoznamo žalostne življenjske zgodbe vseh treh junakov in kako so se spoznali. Naj izpostavim napihljive spodnjice, požrešno ribo Gorgonzolo in pedalin v obliki laboda. No, in pa seveda kapitana Leseno bučo, najhujšega med najhujšimi pirati.

Izvemo tudi, kako je druščina pristala na otoku in zgradila prvo, 13-nadstropno hišico in nato presenečenje – v podobno nevihtni noči, ko so prišli na otok, se na otok vrne sam kapital Lesena buča, pove svojo zgodbo (ja, zelo biografska izdaja) in seveda zahteva 26-nadstropno hišico. Čas je za otroško pesmico o desetih piratih, Blodnjak pogube (ki se izkaže za ne tako zelo pogubnega) in seveda pričakovano presenetljiv konec.  

Knjiga, ki ni tipičen strip, pa tudi slikanica ne, ampak nekje med vsem tem, bo poskrbela za veliko zabave in dobre volje med mladimi bralci. Vsekakor magnet za branje, ki skrbi tudi za širjenje in krepitev domišljijskih obzorij. V prevodu je že 39-nadstropna hišica na drevesu, morda pa bo kakšen od mladih nadobudnežev začel ustvarjati kaj svojega …

Rating: 5 out of 5.

Miš, 2021

3 razmišljanja o “26-nadstropna hišica na drevesu

Oddajte komentar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Komentirate prijavljeni s svojim WordPress.com računom. Odjava /  Spremeni )

Facebook photo

Komentirate prijavljeni s svojim Facebook računom. Odjava /  Spremeni )

Connecting to %s

%d bloggers like this: